سال 93 عكس آيت الله خامنه اي اقتصاد و فرهنگ

 

 


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پيام نوروزي خطاب به ملت ايران، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّي و مديريّت جهادي» نامگذاري كردند.
متن پيام رهبر انقلاب اسلامي به شرح زير است:

بسماللهالرّحمنالرّحيم
يا مقلّب القلوب و الابصار، يا مدبّر اللّيل و النّهار، يا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الي احسن الحال.
اللّهمّ صلّ علي فاطمة و ابيها و بعلها و بنيها.
اللّهمّ كن لوليّك الحجّة بن الحسن صلواتك عليه و علي ابائه في هذه السّاعة و في كلّ ساعة وليّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دليلا و عينا حتّي تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فيها طويلا.
اللّهمّ عجّل فرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره و شيعته.
فرا رسيدن سال نو را تبريك عرض ميكنم به همهي همميهنان عزيزمان و يكايك ايرانيان در سراسر كشور و در هر نقطهاي از جهان كه زندگي ميكنند. مخصوصاً تبريك عرض ميكنم به خانوادههاي معظّم شهيدان، به جانبازان، به همسرانشان و به همهي كساني كه در راه اسلام و ايران مجاهدتي كردهاند و ميكنند و بار زحمتي را بر دوش كشيدهاند و ميكشند. همچنين تبريك عرض ميكنم نوروز را به همهي ملّتهايي كه نوروز را گرامي ميدارند و براي آن ارج و احترامي قائلند.
امسال فرا رسيدن سال نو مصادف است با دو فاطميّه و مراسم يادبود شهادت بانوي بزرگ جهان اسلام صدّيقهي كبري (سلام الله عليها). اين تقارن موجب ميشود كه ملّت ما انشاءالله بتوانند از بركات انوار فاطمي بهره ببرند و خود را در شعاع تعاليم آن بزرگوار قرار بدهند و خود را منوّر كنند به انوار هدايت الهي كه به وسيلهي فاطمهي زهرا (سلام الله عليها) و خاندان پيغمبر به همهي مردم عالم اهدا شده است.
گذشتِ سالها و تبادل سالهاي گوناگون براي ما بايد موجب تجربه و بصيرت باشد؛ از گذشته درس بگيريم و به آينده با چشم باز و دل آگاه نظر كنيم و براي آينده تصميم بگيريم. من از خداوند متعال درخواست ميكنم كه به همهي ايرانيان عزيز ما در اين سال جديد، تن سالم، روح شاداب، امنيّت رواني، آرامش روحي و پيشرفت و تعالي و سعادت مرحمت كند. و اميدوارم خداوند متعال به جوانان ما نشاط و پويايي، و به مردان و زنان ما همّت و اراده و عزم مستحكم و درست، براي پيمودن راههاي پرافتخار، و به كودكان ما خرسندي و تندرستي، و به خانوادههاي ما امنيّت و محبّت و الفت عنايت كند. آنچه بر عهدهي ما است، نگاه به گذشته براي عبرتگيري و نگاه به آينده براي برنامهريزي و تصميمگيري است.
سالي كه گذشت، اعلام شده بود كه سال «حماسهي سياسي و حماسهي اقتصادي» است. حماسهي سياسي بحمدالله در عرصههاي مختلف به بهترين وجهي صورت گرفت؛ هم در انتخابات، هم در راهپيماييهاي بزرگ، هم حضور مردمدر عرصههاي مختلف و فعّاليّتها و تلاشهايي كه از سوي مسئولان و از سوي مردم در طول سال انجام گرفت. سال تبادل دولتها و دستبهدستشدن قدرت بود؛ و اين كار با آرامش، با نهايت امنيّت در كشور انجام گرفت و بحمدالله يك حلقهي جديد از سلسلهي طولاني مديريّت كشور پديد آمد.
 در باب حماسهي اقتصادي كاري كه بايد انجام بگيرد و توقّع بود كه اتّفاق بيفتد، اتّفاق نيفتاد. تلاشهايي انجام گرفت كه مورد سپاس است، ولي كار بزرگي كه بايد در زمينهي حماسهي اقتصادي انجام بگيرد، همچنان در پيش روي ما است و ما موظّفيم كه اين حماسه را به وجود بياوريم. مسئلهي اساسيِ اقتصاد براي كشور ما و ملّت ما يك مسئلهي مهم است؛ در اواخر سال ۹۲ بحمدالله يك زيرساخت فكري و نظري براي حماسهي اقتصادي به وجود آمد؛ سياستهاي «اقتصاد مقاومتي» اعلام شد و زمينه آماده است براي اينكه انشاءالله تلاش لازم در اين باب انجام بگيرد.
در نگاه به سال ۹۳ آنچه به نظر اين حقير مهمتر از همه است، دو مسئله است: يك مسئله همين مسئلهي اقتصاد و ديگري مسئلهي فرهنگ است. در هر دو عرصه و در هر دو زمينه توقّعي كه وجود دارد، تلاش مشتركي است ميان مسئولان كشور و آحاد مردم. آنچه براي بناي زندگي و سازندگي آينده مورد انتظار است، بدون مشاركت مردم تحقّقپذير نيست. بنابراين علاوه بر مديريّتي كه مسئولين بايد انجام بدهند، حضور مردم در هر دو عرصه لازم و ضروري است؛ هم عرصهي اقتصاد، هم عرصهي فرهنگ. بدون حضور مردم كار پيش نخواهد رفت و مقصود تحقّق پيدا نخواهد كرد. مردم در گروههاي گوناگون مردمي با اراده و عزم راسخ ملّي ميتوانند نقشآفريني كنند. مسئولين هم براي اينكه بتوانند كار را بهدرستي پيش ببرند، احتياج به پشتيباني مردم دارند. آنها هم بايستي با توكّل به خداي متعال و با استمداد از توفيقات و تأييدات الهي و كمك مردمي، مجاهدانه وارد ميدان عمل بشوند؛ هم در زمينهي اقتصاد و هم در زمينهي فرهنگ. من ان‌شاءالله توضيح همهي اين موارد را در سخنراني روز جمعه به عرض ملّت ايران خواهم رساند. لذا به گمان من آنچه در اين سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادي كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايي پيدا كند، و فرهنگي كه با همّت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوي حركت بزرگ كشور ما و ملّت ما را معيّن كند. لذا من شعار امسال را و نام امسال را اين قرار دادم: «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّي و مديريّت جهادي».
اميدواريم خداوند متعال كمك كند هم به آحاد مردم، هم به مسئولين محترم كه بتوانند وظايف خودشان را در اين زمينه انجام بدهند؛ و قلب مقدس وليّعصر (ارواحنافداه) را از ما شاد كند و روح مطهّر امام بزرگوار و شهداي عزيز را از ما راضي و خشنود فرمايد.
والسّلام عليكم و رحمةالله و بركاته

 

 

 

 

 

 


1-7 ارديبهشت هفته بهداشت با شعار "يك عمر سلامت با خود مراقبتي" گرامي باد. 

 

شعار سازمان جهاني بهداشت:

گزش كوچك: تهديد بزرگ  (Small bite: big threat)

 

روز جهاني بهداشت در تاريخ 7 آوريل هر سال به مناسبت سالگرد تاسيس سازمان بهداشت جهاني در سال 1948 جشن گرفته مي شود. از سوي اين سازمان هر سال يك عنوان كه بيانگر بر جسته ترين اولويت در عرصه بهداشت عمومي مي باشد ؛ انتخاب مي شود. اين روز فرصتي را براي افراد جامعه جهت مشاركت در فعاليت هايي كه منجر به  بهبود سلامت مي شود فراهم مي سازد.


 


 

 

 

 


 


 

در راهي قدم نهاده ايم پر از نور اميد و دورنمايي از عشق به يادگيري.

  اين مدرسه را مدرسه ي زندگي نام نهاده ايم، هم خانه است و هم مدرسه، مدرسه ي عشق است و مهرورزي، دختران امروز ما زنان فرداي ايران سربلند اسلامي هستند.

 بايد زنان فرداي ما زناني معتقد به شعائر اسلامي، مستقل، آزاده، تصميم گيرنده، مدير، مدبر، مسئوليت پذير و در نهايت انساني كامل و با شناخت و با معرفت نسبت خالق هستي و دنيايي كه در آن زندگي مي كنند باشند.

 در اين راه كوله بار ما پر از عشق به فرزندان اين سرزمين و نياز به همراهي و همدردي شما اولياء دلسوز و فرهيخته مي باشد.

 ياران ما در اين راه اساتيد و دبيران گرانقدري هستند كه هر كدام سرمايه اي ارزشمند در سنگر علم و اخلاق مي باشند.

 از خداي يكتا مي خواهيم ما را در اين راه سربلند گرداند.

 

 

 

 هركس كه فرستد به محمد صلوات / همسايه ديوار به ديوار عليست

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

جزوه تصويري Movie Maker :::  :: 

10 حديث از معصومين:::  نكته هايي در فوايد برنامه ريزي

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Laughingبراي نمايش كامل تصاوير روي آنها كليك كنيد

 


 

آدرس : تهران، سیدخندان، خیابان شریعتی، خیابان خواجه عبدالله، خیابان تیسفون، روبروی خیابان مدائن، پلاک 20
تلفن : 021-22840555
آدرس رايانامه : school khajeabdollahsch ir